מה ששאלתי את נפתלי בנט

 אם בעוד אחד עשר יום לכל היותר, תשב על כסאו של ראש ממשלת ישראל, זה יקרה אחרי סדרה של הפרת הבטחות בחירות. בוא נעבור אחת אחת: 

 1. יומיים לפני הבחירות הגעת במיוחד לאולפן ערוץ 20, ובשידור חי חתמת על התחייבות לציבור לא לשבת לעולם עם יאיר לפיד גם לא ברוטציה. הסברת שמבחינה אידיאולוגית אתה לא יכול לעשות את זה. עכשיו אפשר אידאולוגית?

 2. הסברת גם בפוסט מיוחד שרע"מ היא סיעה תומכת טרור, שמנסור עבאס מחבק מחבלים, ושנתניהו צריך להתנצל על עצם המשא ומתן איתו. הוא כבר לא תומך טרור? את המו״מ איתו התחלת לנהל לפני שהוא הגיע לבית הכנסת בלוד. 

 3. אתה אומר שהיתה לך התחייבות ליבה למנוע בחירות חמישיות, אני חושב שרוב מוחלט של בוחרי הימין חושבים אחרת. אתה רוצה להסתכל אל המצלמה, אל הבוחרים, ולהגיד ״סליחה, הטעתי אתכם״? 

 4. אמרת גם בבחירות שראש ממשלה אפילו עם עשרה מנדטים לא יכול להיות, עכשיו אתה עם שישה, אולי יהיו פחות, האם זה לא מסוכן? כל ראשי הממשלה הגיעו עד היום עם תמיכה ציבורית רחבה, ואתה מגיע כש-95% מהציבור יכל להצביע לך ולא הצביע לך. 

 5. בוא נדבר על אביגדור ליברמן, הוא יהיה גם שר האוצר, גם יש לו את ועדת הכספים, זה האיש שאמר שהוא יוביל את החרדים במריצות, שיקצץ את הקצבאות שלהם באופן אכזרי, זו ממשלת אחדות? זו ממשלה שתוביל לפיוס? 

 6. מה בעצם הביקורת על שיקלי ואורבך? הם נאמנים לדרך, הם אומרים תראה, אנחנו לא חושבים שצריך לסגת מההבטחות על רע״מ, על לפיד, על מרצ, על ״לא נשב בממשלה עם השמאל״, למה יש לכם ביקורת עליהם בכלל?

 7. מה תגיד על הטיעון שאומר זה נפתלי בנט שמנע הקמת ממשלת ימין, הוא יודע שיש עריקים, אבל כל פעם שבאנו להקים אותה, הוא ברח לנו?

 8. אני חייב לחזור איתך לנקודה שנוגעת בדיוק לטענה על הונאה. כשיאיר שרקי מפרסם במבצע ״שומר החומות״ שאתה ירדת מהיוזמה הזו לממשלת שינוי, זה לא היה תרגיל של הרדמת השטח הימני? אתה מודיע על הדבר הזה כאשר במשך כבר שלושה ימים הערבים המעורבות בוערות, ידעת כבר אז על אותו ׳ריקבון’ כדבריך שהיה בשלטון הליכוד.

 9. הבטחת בבחירות האלה להחזיר את המשילות בנגב, האם ההסכמה לתיקונים בחוק קמיניץ, להקפאה שלו, להכשרה של יישובים בלתי מוסדרים – היא לא בדיוק ההיפך הגמור? האם נכנעת לרע״מ בנושא הזה? האם ״מכרת את הנגב״ כמו שאמר גלעד שרון?

 10. אפשר בכלל לצאת למבצע בעזה כאשר אתה נתמך על ידי קואליציה של מפלגה שהגדרת פעם ״הסניף המקומי של האחים המוסלמים, תנועה אחות של החמאס״?

 11. כראש הממשלה המיועד אתה עדיין סבור שהבעיה הפלסטינית היא ״רסיס בישבן״? רוב חברי הקואליציה שלך חושבים אחרת ממך, חלקם מגדירים עצמם פלסטינים. 

 12. בצלאל סמוטריץ׳ אומר עליך ״אתה אריאל שרון, כמו שהפרת הבטחות על הרכב הקואליציה, ככה תפק גם את ההבטחות האידאולוגיות שלך״. מה התשובה שלך אליו?

 13. בוא תפתור לי בבקשה את חידת איילת שקד, מה היא באמת? זו שפועלת מאחורי גבך להקים ממשלת ימים, או זאת שמזייפת כאבי בטן ובעצם נמצאת איתך על מלא?

 14. אתה מקים ממשלה עם אנשים שחושבים הפוך לגמרי, כשתבוא בפני הנשיא ביידן, איך תוכל לתאם עם שר החוץ לפיד שסבור אחרת לגמרי ממך בנושאים האלה?

 15. עם כל הכבוד לפוליטיקה שלנו, קורים דברים גדולים סביבנו. אמר השבוע ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, שהוא גם התעמת עם נשיא ארצות הברית ביידן בנושא האיראני, האם אתה בגיל 49 ועם הרבה פחות שנות ניסיון, לא מכיר אותו 40 שנה, מסוגל לבוא לנשיא ארצות הברית ולהגיד לו את אותו הדבר?

מיותר לציין, כמובן, שאני לא אחראי על התשובות.

לצפייה בראיון המלא: https://www.mako.co.il/news-politics/2021_q2/Article-98a24f2b692d971027.htm

שתף:
Share

תגובות

ציוצים אחרונים בטוויטר
עקבו אחריי