גרסת אלוביץ נחשפת: "רוצים שאהיה עד מדינה? שיתנו אישור לשקר"

גרסת שאול אלוביץ' בתיק 4000 נחשפה והובילה לסערה במערכת הפוליטית בעקבות הדרישה של נתניהו לתקוף את רעייתו של בנט, שהגיב: "מעשה נבזי ופחדני". יאיר נתניהו ענה: "אתה עשית את זה מיליון פעם לאמא שלי"

שאול אלוביץ' שותק כבר שנה וחצי. כעת, מקורביו מחליטים לספר הכל על השנה האיומה שהחלה מוקדם מדי בבוקר אחד ביוני 2017. המקורבים התייחסו למערכת יחסים של הזוגות אלוביץ' ונתניהו שעומדת במרכז תיק 4000. לפי מקורבי איש העסקים, היא החלה כמעט במקרה.

במשך קרוב לשנה עומד תיק 4000 (בזק-וואלה) במוקד תשומת הלב הציבורית. הציבור כבר יודע מה מספרים עובדי "וואלה", שמע את גרסת ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ונחשף לעיקרי העדות של עדי המדינה שלמה פילבר וניר חפץ. גם אחרי פרסום המלצות המשטרה בשבוע שעבר, החתיכה הגדולה בפאזל עדיין חסרה – גרסתו של איש העסקים שאול אלוביץ' שחשוד במתן שוחד לנתניהו.

"הקשר של אלוביץ' ונתניהו החל לפני 20 שנה, כששאול תרם למיזם 'מחשב לכל ילד', אבל בהדרגה הקשר התרופף", סיפרו המקורבים. "כשאבא של שרה נפטר הם באו לנחם. שרה וביבי אמרו: 'אולי תקפצו פעם'. הארוחה התעכבה ונקבעה לסוף 2012. שניהם התלוננו בה ששופכים את דמם בתקשורת. נתניהו שאל את שאול: 'אתה שונא אותי?'. שאול אמר 'חלילה'. ביבי שאל: 'אתה שמאלן?'. שאול אמר שלא. אז נתניהו אמר: 'אז למה וואלה שונא אותי? אתם הרבה יותר גרועים מויינט'".

עוד אמרו המקורבים: "האמת היא שהסיקור בוואלה היה עוין לנתניהו. המנכ"ל אילן ישועה אמר שהוא רוצה להיות האתר המוביל בארץ. אז שאול אמר לו: 'בשביל זה צריך להיות במרכז, לא בקצה השמאל'. שאול הוא מרכז-ימין. עצבן אותו שוואלה מדווחים על פיגוע דריסה כאילו זו תאונה. נתניהו היה מתקשר לשאול להתלונן על כתבות. שאול עסוק, הוא בכלל לא נכנס לוואלה. אז הוא הציע שהדובר של ביבי ידבר ישירות עם אילן או העורך. יש אתר שנכנס כל היום בראש הממשלה, שהוא גם שר התקשורת וימני. מה למען השם פסול בזה שהבעלים יבקש למתן את הביקורת על איש שהוא גם חבר שלו וגם רגולטור?".

לדברי המקורבים, לנתניהו היו גם בקשות חריגות לאורך השנים, ובהן בקשה לפרסם כתבה מכפישה נגד אשתו של שר החינוך נפתלי בנט באתר וואלה. "אלוביץ' עזר לביבי רק כשחשב שהוא צודק", הם סיפרו. "למשל, יום אחד נתניהו ביקש ממנו לפרסם כתבה שגילת, אשתו של נפתלי בנט, הייתה שפית במסעדות לא כשרות. הם לא הסכימו לפרסם דבר כזה".

בתיק בזק-וואלה יש אמנם שני עדי מדינה אבל איש המפתח, איש ההקלטות והמסרונים, הוא דווקא מנכ"ל וואלה אילן ישועה. למקורבי אלוביץ' יש גרסה אחרת לגמרי של היחסים בין הבעלים למנכ"ל. "רק לאחרונה נודע לנו שישועה היה מסתובב ואומר שביבי הוא אסון וצריך להפיל אותו לפני שיחריב את המדינה", הם סיפרו. "בזמן שהוא קיבל בונוס ושכר בעשרות מיליונים הוא עשה על כולם מניפולציות. למשל, טוענים כל הזמן ששאול לחץ לפטר את העורך אבירם אלעד לבקשת ביבי".

אלא שלפי גרסת אלוביץ', האמת הפוכה וישועה הצעה לאלוביץ' לפטר את אלעד וקיבל סירוב. "אילן פשוט דיבר כל הזמן למכשיר ההקלטה כדי להפיל אותם", טענו המקורבים. "ישועה סיפר לעיתונאים שאלוביץ' לוחץ לטובת ביבי ומול אלוביץ' הוא לכלך על העיתונאים ואמר שהם חבורת שמאלנים. לאחד מהם קרא 'הדוב', לשני 'העצם', לשלישי 'פרימדונה'. ככה הוא היה מתרץ למה הוא לא תיקן סיקור לא הוגן באתר".

לגבי המסרונים שהיה מחליף עם ישועה, שהפכו לראייה משמעותית נגד אלוביץ', אמרו המקורבים: "לפעמים לקח שלושה ימים עד שהיה טורח לשנות משהו. אז שאול ניסה ליצור אצלו תחושת דחיפות – למשל להגיד לו דברים כמו 'ביבי חבר שלי' ו-'זה בנפשי'. כשגם זה לא עבד שאול אמר לו: 'אל תשכח שהוא (נתניהו) הרגולטור'. אחרת כלום לא היה זז".

המקורבים הוסיפו: "אלוביץ' סיפר שביבי ממש לא היה היחיד שפנה. למשל, סילבן (שלום). למשל, כשאלדד יניב פרסם טורים באתר היו הרבה פוליטיקאים. למשל, פואד (בנימין בן אליעזר ז"ל) או איווט (ח"כ אביגדור ליברמן), שהתלוננו והופנו לאילן. בין אלה שפנו היו גם כאלה ש

"שאול אומר 'עוד לא הואשמנו בכלום אבל כבר נהרסו לנו החיים. ברור למה הם עושים את זה ואת מי הם מחפשים'. המעצר והיחס לאיריס נועדו לשבור אותו. 17 יום במעצר אבל הוא לא נכנע. לקראת הסוף הוא חטף חום וצמרמורות. השופט שחרר אותו ואז המשטרה עשתה עוד תרגיל ובדרך הביתה זימנה אותו לעוד חקירה. הוא התעלף בחנייה של להב 433 ורק אז הם נבהלו ושחררו אותו".

בהמשך המקורבים סיפרו כיצד המשטרה ביקשה מאלוביץ' להפוך לעד מדינה. "מרגע שנתניהו הפך החשוד העיקרי, במשטרה העבירו את המסר: 'תהיה עד מדינה, תן את הראש של ביבי ותחסוך לך את הסבל והמשפט'", תיארו המקורבים. "החברים והמשפחה אמרו לשאול: 'אם עשית משהו תגיד ותגמרו עם זה. נגבה אותך'. הוא אמר לנו: 'אני לא יכול להמציא משהו שלא היה. אם המשטרה רוצה שאהיה עד מדינה – שתיתן לי אישור לשקר ואגיד מה שהם רוצים'".

מצייצים עכשיו בזעזוע נגד אלוביץ'. אל דאגה, גם הם עוד ייחשפו".

המשטרה חושדת שהלחצים מבלפור נקטעו עם פרוץ פרשות נתניהו. הגרסה של מקורבי אלוביץ' מספקת סיפור אחר שמתחיל בפלורידה. "אחד בספטמבר 2016 היה אחד הימים הכי נוראיים בחיים של שאול", סיפרו המקורבים. "הלוויין 'עמוס 6' התפוצץ על כן השיגור. למישהו מכם התפוצצו פעם מאתיים מיליון דולר בשידור חי? הוא היה מדוכא. אחרי כמה שעות טלפון מביבי. שאול חשב, 'הוא בטח מתקשר לנחם אותי'. ואז ביבי אומר לו: 'שמע, יש משהו שכתבו בוואלה, תתקן'. שם שאול החליט שמספיק ודי".

המקורבים סיפרו גם על פגישה לילית עם יועץ התקשורת לשעבר של הזוג נתניהו, עד המדינה ניר חפץ, עם אלוביץ' רגע לפני התפוצצות הפרשה. "בסוף דצמבר 2016 התחילו לרוץ שמועות על תיק 2000, לא ידעו מי ומה", אמרו המקורבים. "ערב אחד מגיע אליהם ניר חפץ הביתה, כולו היסטרי. עכשיו, חפץ עצמו אמר שביבי ושרה היו הורגים אותו לו ידעו שהוא שם. חפץ אמר שהוא בבלפור והזוג הסתגר בחדר לנחש מה הפרשה, והוא, ניר, חושב שזה סיפור וואלה. הוא ביקש למחוק את כל התיעוד של השיחות. אבל הם לא מחקו כלום. שיבוש חקירה? אין שיבוש כי נתניהו לא ידע ואין חקירה כי היא נפתחה רק שנה אחרי".

עם כל הכבוד לסיפורים הברנז'איים על היחסים עם התקשורת, לב הפרשה הוא בצד הכלכלי שלה. האם לנתניהו ואלוביץ' היה דיל אפל – סיקור תמורת הטבות ענק של מיליארד שקל? "אומרים בכל מקום: 'ביבי סידר לאלוביץ' מיליארד שקל'. הפוך. יורוקום של אלוביץ' הלוותה ל'יס' 1.65 מיליארד שקל", סיפרו המקורבים. "אחרי שנים יס נמכרה בכמעט מיליארד שקל פחות. ההליך שהוביל לזה אמנם היה טעון חתימה של נתניהו, אבל הוא התחיל הרבה לפני שביבי היה השר ונגמר אחריו. זה גם התחיל שנים לפני שנתניהו ביקש תיקונים בוואלה ואפילו לפני שאלוביץ' קנה את בזק".

המקורבים הוסיפו: "זה תהליך שעבר את כל הערכאות ואת כל הרגולטורים שתומכים במהלך עד היום. המשטרה אמרה לשופט שנתניהו חתם ביום האחרון שאחריו אלוביץ' היה מאבד הכול. שטויות. הרי לבורסה נמסר בזמן אמת שיש אפשרות לעוד חצי שנה הארכה. אם ביבי לא היה חותם, מקסימום יורוקום הייתה נשארת עם המניות של יס ועוד הרבה כסף שהיה אמור לחזור אליה. תגידו, אם הייתה באמת עסקת שוחד עם ראש ממשלת ישראל, זה לא משונה שצוותים שלמים של בזק ויורוקום היו צריכים לעבוד במקביל שנים מול כל רגולטור זניח כדי לקדם את העסקה?.

"'האקדח המעשן' של המשטרה זו פגישה מסתורית אצל ביבי בבלפור שנועדה כאילו לקדם את העסקה. הנה האמת – הפגישה הזו הייתה חודשים אחרי שנתניהו כבר חתם. אלוביץ' נפש באיטליה ופילבר כתב לו בוואטסאפ ש-92% מהמאמרים בוואלה הם נגד נתניהו. הוא אמר לאלוביץ' 'ביבי רוצה לדבר על זה כשתחזור'. כשאלוביץ' נחת הוא נסע לבלפור. ביבי בדיוק היה בפגישה רבת משתתפים אז אלוביץ' חיכה בפטיו שתסתיים. ביבי יוצא, רואה שאלוביץ' שם והולך להביא לו את הקלסר עם המאמרים. מרוב שהפגישה הייתה סודית ופלילית אלוביץ' דיווח עליה מיוזמתו".

כשתיק בזק ברשות לניירות ערך הפך לתיק 4000, במשטרה פתאום אלוביץ' הוא כבר איננו החשוד מספר אחת, אלא מספר שתיים. לטענת המקורבים, הלחץ עליו הופעל בכל מיני דרכים. "אלוביץ' ביקש לפדות ביטוח מנהלים שהיה מאפשר לו להתקיים, אבל הפרקליטה הסכימה לתת רק שכר מינימום ואחרי ביקורת מהשופטת הסכימה ל-8,000 שקל בחודש בתמורה לתצהיר מפורט על ההוצאות החודשיות", סיפרו המקורבים. "שאול אמר לשופטת שבגילו הוא לא ידווח על כל בקבוק חלב שהוא קונה. הם מסתובבים בלי כסף, מתקיימים מהלוואות של חברים ומשפחה.

 

שתף:
Share

תגובות

ציוצים אחרונים בטוויטר
עקבו אחריי