ברוך שובך מר נתניהו, הגיע הזמן להתעשת

הישראלים יהיו מוכנים לבצע צעדים קשים, אבל רק כאלה שיש בהם היגיון • לסגר שייכנס לתוקף ביום שישי אין כל תמורה, כך לפי הפרויקטור ושר הבריאות, ולכן מוכרחים לחשוב מחדש על מהלך אחר שיעצור את הטירוף

אך אתמול התגאה ראש הממשלה בוושינגטון שנגמר עידן הוויתורים תמורת לא-כלום. אין צודק ממנו.

הנה, נוחת הערב ראש הממשלה בישראל כדי לבצע נסיגה כוללת ללא כל תמורה: נסיגה מהמסחר, מהעסקים, מהחינוך; ויתור על שישה מיליארד שקל – וכל זאת תמורת כלום ושום דבר.

ישראל כבר ביצעה בעבר מהלכים מטופשים, בכלכלה, במדיניות ובביטחון. אבל בכל אחד מהם היה לפחות היגיון לכאורי; הייתה תקווה לשינוי. מעולם לא היה כדבר הזה: ישראל צועדת לסגר שני כאשר ראשי המדינה מודים שהוא לא ישנה דבר. גם במלחמת לבנון השניה היו תמרונים חסרי תוחלת כפי שיש עכשיו במלחמה בקורונה. אבל מעולם לא עמדו הרמטכ"ל וראש הממשלה ואמרו בפה מלא: סתם ימותו חיילים ואזרחים. זה מה שקורה עכשיו.

בכל סקר בולט הנתון הבא: הישראלים מוכנים לצעדים קשים, בתנאי שישתכנעו שיש בהם היגיון. אבל כששר הבריאות והפרויקטור מסבירים שאת התחלואה זה לא יוריד, הם לא יצעדו כצאן לסגר.

במקום להמשיך בדשדוש הנורא, בסגר הלא מסוגר הזה, יש פתרונות: אפשר להדק את הסגר, להפסיק לחודש את המניינים ואת ההפגנות. אפשר גם לוותר על הסגר ולסגור רק את מערכת החינוך. אפשר לנסות להיות שבדיה. הכל עדיף מהטירוף הנוכחי. ראש הממשלה, ברוך שובך. הגיע הזמן להתעשת.

שתף:
Share

תגובות

ציוצים אחרונים בטוויטר
עקבו אחריי